Select Page

   Johor Bahru Campus

Name

Expertise(s)

Email

Dr. Abd Rahman bin Hj. Hamzah Islamic Applied Art arhambp@utm.my
Dr. Abdul Basit bin Samat @ Darawi Dakwah, Kesenian dan Ketamadunan Islam basit@utm.my
Dr. Abdul Hafiz bin Abdullah Quran Sunnah abhafiz@utm.my
Dr. Abdul Halim bin Zulkifli Comparative Law

halim-zulkifli@utm.my

Prof. Madya Dr. Ahmad bin Che Yaacob Syariah Law ahmadcy@utm.my
Prof. Madya Ahmad Kilan @ Ahmad Kilani bin Mohamed Usuluddin dan Falsafah kilani@utm.my
Dr. Ahmad Marzuki bin Mohamad Pentadbiran Pendidikan amarzuki@utm.my
Dr. Ahmad Muhyuddin bin Hj. Hassan Aqidah dan Falsafah amdean@utm.my
Dr. Akmaliza binti Abdullah Tamadun Islam a_akmaliza@utm.my
Prof. Madya Dr. Aminuddin bin Ruskam Syariah Law al-dawamy@utm.my
Dr. Aminudin bin Hehsan Pendidikan Islam ahehsan@utm.my
Prof. Madya Dr. Arieff Salleh bin Rosman Fiqh dan Usul Fiqh aswar@utm.my
Prof. Dr. Badlihisham bin Mohd Nasir Dakwah dan Kepimpinan badlihisham@utm.my
Prof. Madya Dr. Bushrah binti Basiron Perbandingan Agama bushrah@utm.my
Dr. Diaya Uddeen Deab Mahmoud Alzitawi Pendidikan Bahasa Arab diaya@utm.my
Prof. Dr. Farahwahida binti Mohd Yusof Akidah dan Pemikiran Islam farahwamy@utm.my
Dr. Fareed Awae Pendidikan Bahasa Arab afareed@utm.my
Dr. Idris bin Ismail Perbandingan Agama idris@utm.my
Prof. Madya Dr. Kamarul Azmi bin Jasmi Pendidikan Islam qamar@utm.my
Prof. Dr. Kamaruzaman bin Yusoff Sejarah dan Ketamadunan Islam y.kamaruzaman@utm.my
Dr. Kawthar Abdalla Mohammed Ahmed Bayoumi Syariah and Law amkawthar@utm.my
Dr. Mansoureh Ebrahimi Islamic History mansoureh@utm.my
Prof. Madya Dr. Mohd Fauzi bin Abu @ Hussin Ekonomi Islam mohdfauziabu@utm.my
Dr. Mohd Farhan bin Md Ariffin Usuludin dan Hadis Halal mohdfarhan.ma@utm.my
Dr. Mohd Khairy bin Kamarudin Islamic wealth management, Crowdfunding mohdkhairy@utm.my
Dr. Mohd Naqib bin Hamdan Syariah dan Sains Halal mohammadnaqib@utm.my
Dr. Nasiibah binti Ramli Undang-undang Sivil dan Syariah, Undang-undang Hak Milik Harta Intelek nasiibah@utm.my
Prof. Madya Dr Nasrul Hisyam bin Nor Muhamad Undang-undang Sivil Islam nasrul@utm.my
Dr. Norhidayu bin Muhamad Zain Sains Halal, Biomaterial Engineering norhidayu_mz@utm.my
Dr. Nurazmallail bin Marni Tamadun Islam nurazmal@utm.my
Dr. Nur Izzati binti Mohamad Norzilan Islamic Economics, Waqf nurizzati.mn@utm.my 
Dr. Nur Najwa Hanani bin Abd Rahman Dakwah nurnajwahanani@utm.my
Dr. Sarah Athirah binti Saruchi Islamic Economy, Islamic Banking sarah.athirah@utm.my
Sayed Mahussain bin Sayed Ahmad Sarjana Pengurusan s-mohsin@utm.my
Prof. Madya Dr. Siti Norlina binti Muhamad Psikologi Islam norlina@utm.my
Prof. Madya Dr. Sulaiman bin Kadikon Islamic Studies sulaimankadikon@utm.my
Dr. Sulaiman Shakib bin Mohd Noor Guidance and Counselling shakib@utm.my
Dr. Wan Hassan bin Wan Embong Pengajian Islam abawidad@utm.my
Dr. Zulkiflee bin Haron Pengajian Bahasa Arab dan Tamadun Islam zulkiflee@utm.my

 

   Kuala Lumpur Campus

Name

Expertise(s)

Email

Ustazah Adibah Muhtar Islamic Thought, Islamic Civilization, Gender Studies, Women & Family

adibah_dm@utm.my

Dr. Azahar Yaakub Akidah & Islamic Thought, Da’wah & Human Development azahar.kl@utm.my 
Dr. Mohd Al’ Ikhsan Ghazali Halal Science, Halal Issues alikhsan.kl@utm.my 
Ustaz Mohd Hambali Rashid mhambali.kl@utm.my 
Dr. Nik Mohd Zaim Ab Rahim Hadith, Islamic Thought, Hadith Muamalat nmzaim.kl@utm.my 
Datuk Dr. Norhafizah Musa Islamic Psychotherapy, Human Development, Family Education, Da’wah nurhafizah.kl@utm.my 
Dr. Siti Suhaila Ihwani Islamic Education, Teaching and Learning Strategies sitisuhaila@utm.my 
Ustaz Wan Ali Wan Jusoh wanali.kl@utm.my 
Ustazah Zaharah Mustaffa zaharah.kl@utm.my 
Dr. Zilal Saari Fiqh Sains dan Teknologi zilal@utm.my